Technologia murowana
Beton komórkowy
Strona główna > Beton komórkowy
Technologia
BETON KOMÓRKOWY
Marzysz o wybudowaniu domu, który zużywa jak najmniej energii oraz jest niebywale ciepły? Bloczki betonu komórkowego posłużą do tego idealnie.
Technologia ta pozwala na budowę w sprawnym tempie oraz w ekonomiczny sposób. Dodatkowo, do produkcji bloczków wykorzystywane są wyłącznie naturalne surowce: wapno, piasek i woda.

Beton komórkowy
Doskonała izolacja termiczna
Dzięki wyjątkowym właściwościom izolacyjnym, bloczki betonu komórkowego zapewniają efektywność energetyczną i komfort termiczny w każdym domu.
Szybkość budowy
Bloczki betonu komórkowego muruje się na cienką spoinę, z zastosowaniem systemu łączenia na pióro i wpust. To innowacyjne rozwiązanie znacząco przyspiesza proces budowy, umożliwiając szybsze wznoszenie ścian.
Bezwładność cieplna
Ściany z betonu komórkowego charakteryzują się długim czasem oddawania ciepła – dzięki temu wewnątrz budynku łatwiej utrzymać stałą, przyjemną temperaturę.
i odporność na ogień
Bloczki betonu komórkowego spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, posiadając klasę reakcji na ogień A1. W przypadku pożaru, materiały te nie zapalają się, nie wydzielają trujących gazów ani płonących kropel, zapewniając dodatkową ochronę.
Efektywność materiałowa i łatwość wykończenia
Dzięki wysokiej dokładności wymiarowej (± 1 mm) i gładkiej powierzchni bloczków betonu komórkowego, możliwe jest murowanie na cienką spoinę. To nie tylko zmniejsza zużycie zaprawy, ale również ułatwia proces tynkowania, przyspieszając prace wykończeniowe.
i zdrowy mikroklimat
Bloczki betonu komórkowego charakteryzują się długim czasem oddawania ciepła, co ułatwia utrzymanie stałej i przyjemnej temperatury w pomieszczeniach. Ponadto, dzięki niskiej promieniotwórczości naturalnej i wysokiej paroprzepuszczalności, materiały te gwarantują zdrowy i przyjazny mikroklimat wewnątrz budynków.
Efektywność budowy:
Ściany jednowarstwowe a dwuwarstwowe.
Efektywność budowy: Ściany jednowarstwowe, a dwuwarstwowe.

Niższe koszty wykonania ściany bez ocieplenia obniżają zarówno wydatki na materiały, jak i prace wykonawcze.

Budowa ścian jednowarstwowych trwa znacznie krócej – nawet o połowę, w porównaniu do ścian dwuwarstwowych.
Chcesz wybudować swój DOM ZE SNU? Skontaktuj się ze mną!

Mam na imię Patrycja,
chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania!
Patrycja Laska
- Architekt
Zadzwoń lub napisz do mnie.
DOM ZE SNU?
Skontaktuj się ze mną!

Mam na imię Patrycja,
chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania!
Patrycja Laska
- Architekt
Zadzwoń lub napisz do mnie.